с. Менжинка. Менжинська школа

Історія школи

В 1918 році у селі Широке було відкрито школу, де першою вчителькою працювала Лідія Остапівна Кошеленко.
       Минали роки, Широке було перейменовано на Менжинку, отож і школа стала Менжинською. Діти отримували семирічну освіту. Розпочалася Велика Вітчизняна війна, під час якої школа не працювала. У воєнні роки у ній знаходився військовий шпиталь. Школа розпочала навчально-виховний процес відразу після того, як вигнали із села німців у 1944 році. Керівником школи стала Олександра Олександрівна Шевченко, з 1945 по 1959 роки школою управляв Гнат Мартинович Кошеленко. У 1960 році директором школи став Олександр Михайлович Курбацький, він розпочав широку пошукову роботу і облаштував при школі кімнату бойової слави, яка багата цінними матеріалами часів ВВв.
       У 1962 році збудували нову школу, яка називалася "Менжинська восьмирічна загальноосвітня трудова політехнічна школа". Вчителями були Товстуха Іван Іванович, Товстуха Ганна Павлівна, Смаглюк Надія Іванівна, Цьок Валентина Архипіївна, Недоруба Валентина Федорівна, Комісар Тетяна Олексіївна.
       У 60-70 роках налічувалася найбільша кількість учнів у школі - 90-100 учнів.
       На даний час у школі навчається 13 учнів. У школі 5 навчальних класів, компютерний кабінет, спортивна зала, кімната бойової слави.